Slapovi in ušesa slovenske Istre - 30.10.2021

Slapovi in ušesa slovenske Istre

Sobota, 30. oktobra 2021

Pohodniško društvo Novo mesto v sodelovanju z Mestno Občino Novo mesto vabi VSE ljubitelje pohodništva in občudovalce narave v slovensko Istro. Tokrat ne bomo občudovali obale, pač pa se bomo podali v nedrja slovenske Istre, ki jih krasijo številni potočki in slapovi. V nadaljevanju pa bomo obiskali še znamenita ušesa Istre, ki se bohotijo nad mejnim prehodom Sočerga.

Dobimo se pri Osnovni šoli Bršljin v Novem mestu ob 7. uri. Odpeljali se bomo v osrednji del slovenske Istre, v bližino mejnega prehoda Sočerga.

Turo bom začeli v vasici Trebeše. Takoj od vasice se bomo spustili do najvišjega slapu v Istri, ki se imenuje Slap pod Trebešami. Nadaljevali bomo do obrambnih stolpov Starci. Pot nas bo v nadaljevanju peljala mimo številnih potočkov z več manjšimi slapovi vse do najlepšega imenovanega Veli-vir. Od slapu nas čaka krajši vzpon mimo Sočerge do ušes Istre . Po postanku in ogledu ušes, naravnega okna in bunkerja se bomo mimo razgledišča pri cerkvi Sv. Kvirika vrnili v Sočergo. Po zaključeni turi se bomo odpeljali v bližnjo vasico Preloke, kjer nam bosta gostitelja Boris in Ines postregla z lokalnimi dobrotami.

POVRATEK

V Novo mesto se bomo vrnili v večernih urah.

Planinski čevlji, nahrbtnik, rezervna majica, vetrovka, rokavice, kapa in seveda vse ostalo, kar obvezno sodi v nahrbtnik. Priporočam tudi pohodne palice.

Hrana in pijača naj bosta iz nahrbtnika.

Predvidena cena, ki bo odvisna od števila udeležencev bo znašala:

Otroci

20€;    Odrasli člani PZS 25€;          Odrasli ne člani PZS 30€

Prijavite se lahko do četrtka, 28. oktobra 2021, oziroma do zasedenosti mest pri:

Pohod bomo vodili vodniki PZS, vodji pohoda bova Martin Luzar in Roman Makše.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravila Martin Luzar.

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.