ŠTEMBUH, kostanjev piknik 16.10. 2021

VABITA MLADE PLANINCE IN DRUŽINE NA  PLANINSKO TURO IN KOSTANJEV PIKNIK

PRI PLANINSKI KOČI PD POLOM, NA ŠTEMBUHU

v soboto, 16. oktobra 2021

Mladinski odsek Pohodniškega društva in MDO PD  Mladinskih odsekov Dolenjske in Bele Krajine vabita ljubitelje narave in dobre družbe na planinsko turo iz Kostanjevice na Štembuh.

Na Štembuhu se nahaja planinsko zavetišče PD POLOM, Okrog zavetišča je veliko prostora, kjer bomo imeli športne, zabavne igre, malico, počitek, peko kostanja in srečanje s planinci drugih društev.

Vsi udeleženci bomo spoštovali takrat veljavna navodila za preprečevanje okužbe proti COVID – 19, za odrasle velja PCT pogoj.

ORGANIZACIJSKA VODJA SREČANJA:

Majda Markovič in Pavel Golob. Gostitelji pa bodo planinci PD POLOM, Kostanjevica.

Zbrali se bomo na parkirišču pri OŠ Bršljin, ob 8.00. Odpeljali se bomo  na parkirišče pred Galerijo Božidarja Jakca v Kostanjevici, od koder bomo začeli z našo turo okoli 9. ure proti vasi Vodenice in naprej do zavetišča na Štembuhu.

Na cilju - na Štembuhu vas bodo pričakali s toplo malico (hrenovke s prilogo, čaj). Sledilo bo druženje, igre in kostanjev piknik.

PIKNIK:

Pri domu bomo pekli kostanj, ki ga morate prinesti s seboj, nekaj pa ga bodo pripravili gostitelji.

Ob 14. uri bomo odšli po planinski poti do vasi Male Vodenice, od tam  nas bo avtobus odpeljal proti domu. Planiran prihod na postajo pri OŠ Bršljin je ob  16.30.

HOJE:

Skupno hoje: 2 – 3 ure za vzpon na Štembuh, za povratek 1 uro do vasi Male Vodenice.

Popolna planinska oprema za eno dnevno turo (planinski čevlji, topla oblačila, rezervna oblačila).

Iz nahrbtnika na poti. Malica in topli čaj bo na Štembuhu.

VIŠINSKA RAZLIKA:

Novo mesto (202m), Kostanjevica (153m), Male Vodenice (387m), Štembuh (734m)

Mladi planinci člani PZS 8 €, odrasi člani PZS in mladi planinci nečlani 10 €, odrasli nečlani  PZS 13 €. (cena vključuje prevoz in toplo malico).

Našo dejavnost podpira MO Novo mesto.

Prijavite se na šolah pri svojih mentorjih do srede, 13. oktobra 2021, ali Majda Markovič, 041 577 822, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; Pavel Golob, 041 750 327, golobpavel@gmail.com;

Za varno hojo in prijeten dan bomo skrbeli vodniki in mentorji.

GREMO SKUPAJ VARNO V GORE

Razpis pripravila: Majda Markovič