Ratitovec - 6.11.2021

Ratitovec (Altemaver 1678 m)

Sobota, 6. 11. 2021

Ljubitelje hoje in narave vabimo na turo v Škofjeloško hribovje.

S Prtovč nad Železniki se odpravimo prek sedla Povden do Krekove koče. Od tu ni daleč do Altemavra, najvišjega vrha Ratitovca. Po postanku pri koči se predvidoma vrnemo po poti čez krnico Razor v Prtovče. Prek Škofje Loke in Ljubljane bomo v večernih urah nazaj v Novem mestu.  Naše akcije podpira Mestna občina Novo mesto.

POZOR, ukrepi zaradi covida:  Vsi, ki niste zdravi, ostanite doma.  Vsi imejte s seboj maske, lahko tudi razkužilo. Držali se bomo trenutno veljavnih ukrepov (PCT).

Težavnost in dolžino izleta lahko prilagodimo vremenskim razmeram, pa tudi starosti in sposobnostim udeležencev.

Zbirno mesto je PARKIRIŠČE PRED BRŠLJINSKO OSNOVNO ŠOLO   6.11.2021, ob 7. uri.

Zahtevnost: Tura ni tehnično zahtevna, je pa potrebna  določena kondicija (predvidoma 4 ure hoda, 650 metrov višinske razlike).

Štart:  Prtovče

Vrh: Altemaver 1678 metrov

V Novo mesto se bomo vrnili v večernih urah.

Imejte visoke planinske čevlje (po možnosti nepremočljive), vetrovko ali še boljše bundo, kapo in rokavice pa tudi pohodne palice, rezervno perilo in nogavice.

V primeru snega so dereze obvezne.

Na poti dve uri ne bo možno dobit hrane in pijače (hrana in pijača iz nahrbtnika). Ob prihodu v kočo bo možno naročiti malico.

PREVOZ:

Prevoz z avtobusom.

Prijave najkasneje do četrtka, 4. novembra 2021, do 20. ure, pri

STROŠKI:

Otroci člani društva 10€

Člani društva in otroci nečlani 14€

Odrasli nečlani 16€

Izlet bomo izpeljali  vodniki PZS v Pohodniškem društvu Novo mesto ob pomoči in podpori predsednika Planinskega društva Gorenja vas Rafka Krvine.

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Igor Cibic