Vrtaško Sleme 2077m - 5.6.2022

Nedelja, 05.6. 2022

Pričenja se sezona visokogorskih tur. Tokrat vas v Pohodniškem društvu vabimo na prvo visokogorsko turo v Julijskih Alpah. Odpravili se bomo na 2077m visoko Vrtaško Sleme, ki nam ponuja lepe razgleda na Špik, Kukovo špico, Triglav, Karavanke in avstrijske vršace na oni strani Save Dolinke.

Nae akcije podpira tudi Mestna občina Novo mesto.

Dobimo se na zbirnem mestu pri OŠ Bršljin ob 6. uri, od koder se bomo z osebnimi vozili odpeljali proti Mojstrani .

Turo bomo pričeli na parkirišču v Mojstrani (plačljivo parkirišče) . Pot se sprva zmerno vzpenja a kmalu preide v strmejši del kateri poteka po gozdu. Po dobri uri in pol strmina popusti, sledi prečenje široke in z ograjo varovane police s katere se nam odpre lep pogled na okoliške vrhove nad dolino Vrat. Na kar pridemo na Vrtaško planino (1462m) na kateri se nahaja pastirski stan. Pot se v nadaljevanju izmenjuje med gozdom in travnikom. Zopet nadaljujemo po strmejšemu delu na kar nas pot pripelje na greben, kjer pred sabo zagledamo Špik in Kukovo špico. Do samega vrha pa sledimo razgledni grebenski poti, ki nas pripelje na razgledni vrh. Tokrat gre za bolj zahtevno turo z 8 – 9 urami hoje in 1400 metri višinske razlike.

V Novo mesto se bomo vrnili v večernih urah.

Oprema naj bo primerna vremenu. Potrebovali boste visoke pohodne čevlje in pohodne palice. Ne pozabite tudi na zaščito proti soncu, rezervno perilo.

Na poti ne bo možno dobiti hrane in pijače. Vse potrebno naj bo v nahrbtniku. Predvsem dovolj tekočine.

Za člane Pohodniškega društva Novo mesto je  15€

Za ne člane Pohodniškega društva Novo mesto je 20€

Prijave in informacije do zasedenosti mest oziroma najkasneje do četrtka, 2. junija 2022, na: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ali tel: 041 710 871 ali

Za vodenje bomo poskrbeli vodniki PZS v Pohodniškem društvu Novo mesto, vodji pohoda bova Roman Makše in Božo Mlakar

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Božo Mlakar.