Dan slovenskega športa 2021

Pohodniško društvo je v sodelovanju z Mestno občino Novo mesto in Zavodom Novo mesto, na Dan slovenskega športa  izvedlo dopoldanski pohod po Situlski poti.

Pohod je bil v četrtek, 23. 9. 2021, od 9. do 12. ure. Pohoda se je udeležilo 7 članic Šole zdravja iz Bršljina, ki vsako jutro ob 7.30 telovadijo. V zmernem tempu, z razgledovanjem, klepetom, počitki in malico smo prehodile pot iz pred Supernove, skozi naselje, po Situlski poti na Kapiteljsko njivo, kjer smo se seznanile z arheološkimi izkopavanji in bogatimi najdbami.  Sprehodile smo se še po novi krožni Situlski poti in se po Marofu vrnile nazaj na izhodišče.  Pohod, spoznavanje lepot Novega mesta in druženje  so nas tako navdušili, da smo sklenile, da bodo pohodi postali naša stalnica, tako kot jutranja telovadba.

Pridružite se nam, veselo vas bomo sprejele, tako na telovadbo kot na pohode.

Vabljeni.

Zapisala in fotografiji: Majda Markovič