Šumberk (540 m) - 15.1.2022

Mlade ljubitelje pohodništva in ostale planince vabimo na prvi pohod Mladinskega odseka v tem letu. Vsako leto se na turo v januarju odpeljemo z vlakom, letos se bomo do Velikega Gabra. Lani je minilo 140 let od smrti Josipa Jurčiča. S tem pohodom se bomo podali v kraje, ki jih je opisoval v prvem slovenskem romanu Deseti brat.  Kaj več pa izveste na pohodu.

Našo dejavnost podpira tudi Mestna občina Novo mesto.

S sabo imejte veljavno potrdilo o PCT, osebni dokument in masko, saj je obvezno za prevoz z  javnim prevozom.  Držali se bomo trenutno veljavnih ukrepov proti Covid-19.

Lahko boste poravnali članarino!

Dobimo se na železniški postaji Bršljin ob 6.30.

Bodite točni, saj vlak ne čaka.

Pohod bomo začeli v Velikem Gabru. Najprej se bomo povzpeli na Medvedjek in nadaljevali proti vasi Dole, mimo vasi  Gombišče in naprej do Sela Šumberk. Čakal nas bo še en klanec in že bomo  na ruševinah gradu Šumberk.

Pot bomo nadaljevali do Gornjega Podšumberka do Drvene, kjer si boste lahko naročili tople napitke in pijačo.

Po odmoru bomo pot nadaljevali skozi vas Arčelco do Repelj. Tu se bomo ustavili v najinem čebelnjaku, kjer boste slišali  kaj zanimivega o čebelah in še kaj.

Z Majdo vas bova postregla s čajem, kavo in še s čim.

Pot je dolga cca 15 km in višinska razlika je 400 metrov. Hojo bova prilagodila udeležencem in trenutnim vremenskim razmeram.

Hodili bomo počasi, saj bo odhod avtobusa iz vasi Replje ob 15. uri.

V Novo mesto se bomo vrnili  do 16. ure.

Potrebovali boste visoke pohodne čevlje in primerna oblačila (vetrovko ali bundo, kapo, rokavice, rezervno perilo in nogavice).

Hrana je iz nahrbtnika.  Po predhodnem naročilu se lahko dobi klobaso v Drveni.

Ne bo odveč imeti še železno rezervo iz nahrbtnika.

5 € otroci in upokojenci z izkaznico za brezplačen javni prevoz.

7 € ostali udeleženci

Prijava je obvezna, najkasneje do četrtka, 13. januarja 2022,

Izlet bomo vodili vodniki PZS v Pohodniškem društvu Novo mesto, vodji pa bova Majda in Tone.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravila Majda in Tone Markovič.

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE