POROČILO - 70 LET PD KONJUH IZ TUZLE, 23. in 24. 10. 2021

Na oktobrski vikend, točneje soboto 23. in nedeljo 24. 10. 2021 je prijateljsko Planinarsko društvo Konjuh iz Tuzle slavilo 70 let obstoja in delovanja. Na praznovanje njihovega častitljivega jubileja smo šli štirje člani Pohodniškega društva Novo mesto. V soboto dopoldne smo se zbrali v Bosanskem kulturnem centru v Tuzli, kjer je potekala slavnostna akademija s kulturnim programom, govori predsednice društva ga. Nedreta Ljubić, predsednikom vlade Tuzlanskega kantona in župana Tuzle ter podelitvijo priznanj zaslužnim članom ter plaket društvom in posameznikom. Ob tej priliki je tudi Pohodniško društvo Novo mesto prejelo plaketo. Slavnostna prireditev se je končala s filmom o zgodovini PD Konjuh iz Tuzle. Zvečer smo imeli svečano večerjo in zabavo ob živi glasbi. V nedeljo dopoldne smo se sprehodili po Tuzli in si ogledali kulturno-zgodovinske znamenitosti. Okrepčali smo se v restavraciji z lokalnimi dobrotami, kot so baklava, kava, čevapčiči, čorbe… in se nato podali na pot proti domu.

Zapisala Klavdija Dolinar