Raduha 2062m in Snežna jama - 18.9.2022

Raduha 2062m in Snežna jama

NEDELJA ,  18.   SEPTEMBRA 2022

Vsako leto mladinski odsek Pohodniškega društva Novo mesto v septembru organizira turo v visokogorje. Letos se bomo odpravili v Kamniško -Savinske Alpe. Naš cilj bo Velika Raduha, ki je visoka 2062 nadmorske višine. Tura je primerna za vse, ki so zdravi. Sprejmite izziv in se nam pridružite. Našo dejavnost podpira Mestna občina Novo mesto.

ODHOD

Dobimo se  na parkirišču pri OŠ Bršljin ob 7.00 uri.

TURA

Naša pot se bo začela na parkirišču planine Loke. Kmalu bomo zagledali kočo in se povzpeli do koče na Loki. Pot bomo nadaljevali mimo koče. Pot je nezahtevna in po uri hoda se nam odpre čudovit razgled. Za vzpon bomo porabili približno 2 uri. Premagali bomo 650 višinske razlike. Več si lahko pogledate na tej povezavi.

Malo naprej od parkirišče se nahaja snežna jama pod Raduho. V mesecu septembru imajo oglede samo za najavljene skupine. Ogled stane 250 €. V primeru dovolj zainteresiranih si jo bomo ogledali.

POVRATEK

V Novo mesto se bomo vrnili v večernih urah.

OPREMA

Od opreme boste potrebovali topla oblačila in dobro obutev - visok čevelj. Priporočamo tudi rezervna oblačila, predvsem nogavice, hlače, rokavice.

HRANA

Hrana in pijača  iz nahrbtnika. Hrano in pijačo boste lahko dobili tudi v koči.

CENA

Soudeležba pri stroških   je:

Člani:  Otroci   16€ ; odrasli 20€

Nečlani: Otroci  20€ ; odrasli 24€

PRIJAVE

Najkasneje do srede, 14. septembra 2022

·         Mentorji na osnovnih šolah,

VODENJE

Turo bomo vodili vodniki PZS. Vodja ture bom Božo Mlakar.

PLANINSKI POZDRAV, VIDIMO SE  18. SEPTEMBRA !!!

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Martin Luzar.