Furmanski praznik 2022 - 3.7.2022

Furmanski praznik 2022

Nedelja, 3. 7. 2022

Na povabilo Planinskega društva Postojna se bomo odpravili na Furmanski praznik, ki ga organizira občina Postojna. V sklopu praznika je tudi pohod, ki se začne ob osmi uri. V  priloženem plakatu si lahko pogledati program.

Našo dejavnost podpira tudi Mestna občina Novo mesto.

Izpred OŠ Bršljin ob 6:30

Pohod bo potekal po poteh nekdanjih kontrabantarjev. Začetek pohoda bo pri hotelu Kras. Skupna dolžina pohoda je 20 km in višinske razlike cca 420 metrov. Možno bo pohod končati po 12 km in 270 višinskih metrov pri »toplarju«, kjer bo organiziran prevoz s kombiji. Pot je deloma po asfaltu, makadamu in gozdni poti. Po pohodu se bomo ogledali dogajanje na sejmu.

V dogovoru z udeleženci. Predvideno do 16. ure

Zaželeni visoki pohodni čevlje in vremenu primerna oblačila.

Za pohod iz nahrbtnika, po pohodu bo možno nabaviti na  prireditvi.

Stroški 15 €

Prijava je obvezna, najkasneje do četrtka, 30. junija 2022,

Pohod bodo vodili vodniki PD Postojna. Organizacijski vodja do Postojne in nazaj  je pa  Tone.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Tone Markovič.