Trdinov vrh (1178m) - 11.9.2021

Trdinov vrh (1178m)

Sobota, 11. septembra 2021

Pohodniško društvo Novo mesto ob podpori Mestne občine Novo mesto vabi vse ljubitelje Gorjancev na poseben dogodek. Tokrat se bomo s predstavniki planincev, včlanjenih v zvezo planinskih društev Balkana, podali na naše Gorjance in jih pokazali v vsej svoji lepoti. Po okrepčilu pri Domu na Miklavžu bo povratek skupen v Gabrje do avtomobilov. Na pohodu bomo upoštevali vsa priporočila in ukrepe NIJZ, ki bodo takrat v veljavi. Število pohodnikov je omejeno.

TURI:

1.: Gabrje - Gospodična - Trdinov vrh - Miklavž - Gaberje (Odhod ob 9. uri iz Šumečega potoka. Trajanje cca 7-8 ur: hoje bo za 5 ur in 800 metrov višinske razlike).

2.: Gabrje - Gospodična – Miklavž - Gaberje (Odhod ob 10. uri iz Šumečega potoka. Trajanje cca 6-7 ur: hoje 3,5 ure in 600 metrov višinske razlike).

Pohod bomo zaključili v Gaberju v popoldanskih urah.

Pohodni čevlji, nahrbtnik, pohodna oblačila, rezervno perilo in pohodne palice.

Hrana in pijača iz nahrbtnika. Pri domu na Miklavžu nam bodo postregli z golažem, možno bo kupiti tudi pijačo.

Brezplačno

Turo bomo vodili vodniki PZS v Pohodniškem društvu Novo mesto.

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Martin Luzar