NAŠI MARKACISTI SO VEDNO AKTIVNI: POROČILO DAN SLOVENSKIH MARKACISTOV 2021 in MDO AKCIJA MARKACISTOV 14

DAN SLOVENSKIH MARKACISTOV

Dan Slovenskih markacistov je vsako leto prvo soboto v juliju, lani ga ni bilo zaradi znanih razmer. Letošnji organizator je bil MDO Pomurje.  V Goričkem se nas je zbralo 130 markacistov. Iz našega društva nas je bilo 6. Po pozdravnih govorih so nas razdelili v mešane skupine da se med sabo bolj spoznamo in da vidimo kako tudi delajo drugje. Kar se pa dela tiče pri nas smo med boljšimi in da imajo lahko nas za zgled kako se pravilno markira.

Urejali smo poti na Sotinski breg (418 m. nv.) ki mu pravijo tudi pomurski triglav.

Po opravljenem delu je sledila še malica in druženje z ostalimi markacisti.

Sledila je še vožnja domov. Vsi smo bili zadovoljni in nekateri so bili prvič v tem delu naše države.

Zapisal: Pavel Golob

 

MDO AKCIJA MARKACISTOV 14.8.2021

Planinsko društvo Semič je organizirala MDO akcijo markacistov. Zbrali smo se pri Polharskem domu na Smuku .Bilo nas je 40 markacistov od tega iz našega društva sedem markacistov. Po pozdravu in okrepčilu smo se razdelili v skupine in začeli z delom.  Urejali smo turno kolesarsko pot v občini Semič, ki je dolga 40 km. Obnovili smo tudi ostale dele poti kjer se prekrivajo s planinsko potjo, Trdinovo in E7 in so zato tudi drugačne markacije. Po opravljenem delu smo se zbrali na zbornem mestu kjer je bila še zaslužena malica.

Kljub vročini smo bili zadovoljni ker smo veliko naredili in so sedaj poti lepo urejene.

Zapisal: pavel Golob

Fotografije. Pavel Golob in Tone Mirt