Ostri vrh (523 m) - 26.12.2019

Tudi letos smo se člani Pohodniškega društva Novo mesto udeležili tradicionalnega pohoda na Ostri vrh v organizaciji PD Trebnje. Začeli smo v vasi Rdeči Kal in se povzpeli na Ostri vrh. Ob ognju smo se pogreli, spekli klobase in se veselili snidenja z ostalimi planinci. Po malici smo se odpravili naprej do Frate. Ob koči je bilo zelo živahno, saj je bilo veliko pohodnikov, ki so se povzpeli iz različnih smeri. Bili so pohodniki iz Dvora pri Žužemberku, iz Prečne in iz Globodola. V prijetni družbi je čas hitro mineval in poslovili smo se od naših planinskih prijateljev in pot nadaljevali do Globodola, kjer nas je čakal avtomobil. Preživeli smo lep sončni dan na svežem zraku in v prijetni družbi.

Zapisal: Tone Markovič

Fotografije: Željko Iveković in Igor Pucelj