Peca 2125m

SOBOTA  22. SEPTEMBER 2018

Prijatelji planin in narave, Mladinski odsek Pohodniškega društva Novo mesto vas v tem jesenskem času vabi na Koroško, natančneje na goro, kjer pod njo spi Kralj Matjaž. Sama gora je prepletena s številnimi rudniškimi rovi, vendar pa bomo mi hodili samo po površju, razen ogleda votline v kateri spi Kralj Matjaž.
Z vrha Pece je ob dobri vidljivosti zelo lep  razgled na okolico in okoliške hribe.

ODHOD

Odhod je ob 5. uri izpred OŠ BRŠLJIN  v Novem mestu

TURA

Izhodišče za našo turo bo pri Končniku v Topli ( 1120 m) in jo v začetku po položni, kasneje pa po dokaj strmi poti nadaljevali do Doma na Peci, za kar bomo potrebovali dobre 2 uri hoje. Po krajšem počitku bomo pot nadaljevali do vrha Pece ( Kordeževe glave ) in v uri in pol bo naš trud poplačan z osvojitvijo vrha. Do koče se bomo vrnili po isti poti, naredili daljši postanek , si ogledali votlino Kralja Matjaža, ki je od koče oddaljena 15 min. hoje in potem pot nadaljevali mimo Tomaževe koče ( ki ni odprta) do Mitnika (dobro uro hoje), kjer nas bo počakal avtobus. Turo bomo prilagodili udeležencem. Skupaj bo približno 6 ur tehnično nezahtevne hoje.

Če se bomo na izhodišče peljali z avtomobili bo začetek in konec naše ture na parkirišču Jakobe.

Ker je vožnja dolga je potreben bolj zgoden odhod.

Tura se lahko zaradi vremena in drugih razmer spremeni.

POVRATEK

V Novo mesto se bomo vrnili okoli 20. ure.

OPREMA

Potrebna bo dobra obutev - podplat z narezano gumo, topla oblačila proti vetru in mrazu ter morebitnim padavinam rezervno perilo, ne pozabite da je višina več kot 2000 m. Priporočam tudi pohodne palice.

HRANA

Hrana in pijača naj bo iz nahrbtnika. V Domu na Peci boste lahko kupili čaj, osvežilne pijače in tudi kaj za pojesti.

CENA

Za šolarje s plačano članarino PZS 15 EUR

Za šolarje brez plačane članarine  PZS 20 EUR

Za ostale člane PZS 20 EUR