GOLICA 2018 - 19.5.2018

Sobota, 19. maj 2018

Mladinski odsek Pohodniškega društva Novo mesto vabi mlade planince, starše, babice, dedke in vse ostale na Golico, ki slovi po narcisah oziroma ključavnicah. Ker pričakujemo raznoliko skupino, smo pripravili več različic ture.

Dobimo se pri Osnovni šoli Bršljin v Novem mestu ob 7. uri. Pot nas bo vodila mimo Ljubljane do Javorniškega Rovta. Od tam se bomo peš podali na Golico.

1. različica za zelo mlade in malo starejše: Javorniški Rovt - sedlo Suha - Koča na Golici - Planina pod Golico. Med hojo bomo imeli lep razgled po Julijskih Alpah, pokukali bomo tudi na avstrijsko stran. Vzponov - višinske razlike- bo 600 metrov, zmerne hoje pa do 4 ure.

2. različica za tiste z malo več kondicije: Javorniški Rovt - sedlo Suha - Golica (1835m) - Koča na Golici - Planina pod Golico. Grebenski del ture ponuja čudovit razgled: tako na Julijce, kot proti avstrijskim vršacem. Višinske razlike bo 860 metrov, hoje pa cca 5 ur.

3. različica za zelo dobro pripravljene planince, ki bi si želeli malo več kot le osvojiti Golico, smo pripravili malo daljše presenečenje. Izbrali bomo turo, ki bo  primerna vremenskim razmeram in zmožnostim udeležencev. Ob poti pričakujemo množico ključavnic (narcis) in ostalega cvetja, ki nam bo bogato poplačalo vloženi trud.

Po kočani turi si bosta prvi dve skupini ogledali še slap Peričnik.

POVRATEK

V Novo mesto se bomo vrnili v večernih urah, predvidoma okoli 20. ure.

Planinski čevlji, nahrbtnik, rezervna majica, bunda, rokavice, kapa, priporočljiva je tudi pelerina in seveda vse ostalo, kar obvezno sodi v nahrbtnik. Priporočamo pohodne palice.

Hrana in pijača naj bo iz  nahrbtnika. Možno bo tudi kaj kupiti v Koči pod Golico.

Otroci

Odrasli

člani PZS 13€

člani PZS 16€

ne člani PZS 16€

ne člani PZS 20€

Prijavite se do četrtka, 17. maja 2018, oziroma do zasedenosti mest pri:

Pohod bomo vodili vodniki PZS, vodji pohoda bova Majda Markovič in Martin Luzar.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Martin Luzar.

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.

IZLET NA GOLICO JE POLNO ZASEDEN.