Košutica 1968m (Ljubeljska baba) - ODPOVEDAN

v soboto 16. septembra 2017

Košutica je razgledna gora, ki se nahaja severno od zahodnega grebena Košute. Z vrha na katerem je manjši križ ter vpisna skrinjica z žigom, se nam odpre lep razgled po osrednjem delu Karavank. Najlepše se vidi bližnji Veliki vrh v Košuti ter severna ostenja omenjenega grebena. Ob lepem vremenu pa razgled seže vse od Julijskih Alp do najvišjih vrhov v Visokih Turah.

Dobimo se na avtobusni postaji pri Tušu ob 7.00 uri.

Iz Novega mesta se bomo zapeljali v bližino mejnega prehoda Ljubelj, kjer bomo začeli našo pot. Po makadamski poti se bomo povzpeli na planino Korošica, kjer se bomo okrepčali in osvežili, potem pa nadaljevali na vrh Košutice. Možna sta dva dostopa ( tehnično zahtevnejši je preko Hajnževega sedla). Za najmlajše bomo turo prilagodili in če bo potrebno vrh tudi izpustili. Sledil bo spust proti Ljubelju po drugi poti, ki bo izbrana glede na vremenske in terenske pogoje.

Za celo turo bomo potrebovali približno 5 - 6 ur hoje.

V Novo mesto se bomo vrnili do 19. ure.

Potrebovali boste dobro obutev in primerna oblačila. Priporočamo tudi kremo za sončenje, pokrivalo in pohodne palice.

• Otroci in študenti člani PZS: 10 EUR
  • Odrasli člani PZS in otroci, študenti nečlani: 14 EUR
  • Odrasli nečlani PZS: 18 EUR

Člansko izkaznico imejte obvezno s sabo.

PRIJAVE: Prijave do četrtka, 14. septembra 2017, zbirajo:
  • Mentorji na osnovnih šolah,
VODENJE: Vodniki PZS Pohodniškega društva Novo mesto, vodji pa bova Branko Dolinar in Darko Hrnčič.
HRANA: Hrana in pijača iz nahrbtnika, pijačo bo možno kupiti tudi na planini Korošica.

Razpis pripravil Darko Hrnčič

Zaradi slabe napovedi v soboto je tura na Košutico odpovedana.

Monday the 20th. Powered by freetemplatespot.com. Planinsko društvo Novo mesto