Krašnji vrh (542m)

sobota 18. februar 2017

Iz planinske postojanke, ki leži nad najvišje ležeče vasico na območju občine Metlika, z nadmorsko višino 542 metrov, se odpira razgiban panoramski pogled na celotno Belo krajino in velik del Hrvaške. Zaradi izjemnega razgleda je Planinsko društvo Metlika, ki letos praznuje 35 letnico svojega delovanja postavilo 17 metrski razgledni stolp, uredilo naravno plezalno steno v neposredni bližini koče, balinišče in otroška igrala. Do vasi Krašnji Vrh in planinske točke nas iz Metlike popelje markirana planinska pešpot, ki je speljana med polji, gozdovi in vinogradi mimo Slamne vasi in Bojanje vasi na Krašnji Vrh.

Z avtobusne postaje pri TUŠ-u ob 8.uri

TURA: Z avtobusom se bomo odpeljali v Metliko, kjer bomo začeli našo turo. Iz Metlike se bomo mimo Slamne vasi in Bojanje vasi povzpeli na Krašnji Vrh. Po počitku in malici se bomo spustili v Radovico, kjer nas bo počakal avtobus in nas popeljal v Novo mesto. Skupaj bo hoje za približno tri ure in pol.

V Novo mesto se bomo vrnili do 16. ure.

OPREMA: Potrebni bodo: dobra obutev – visok čevelj in podplat z narezano gumo, topla oblačila proti vetru in mrazu. V primeru padavin pa še rezervno perilo. Priporočam tudi pohodne palice.

Hrana in pijača sta iz nahrbtnika, v koči na Krašnjem Vrhu bo možno dobiti čaj .

• Otroci in študenti člani PZS: 5 EUR
  • Odrasli člani PZS in otroci, študenti nečlani: 8 EUR
  • Odrasli nečlani PZS: 12 EUR

Člansko izkaznico imejte s sabo.

Članarino bo možno plačati tudi na turi.

-          Mentorji na šolah

-          Martin Luzar     GSM   041 800 876

-          Darko Hrnčič     GSM   040 235 813

-          Najkasneje do četrtka, 16. februarja 2017

Turo bomo vodili vodniki PZS v Pohodniškem društvu Novo mesto,

vodji pa bova Martin Luzar in Darko Hrnčič

za PD Novo mesto pripravil Darko Hrnčič

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.

Friday the 24th. Powered by freetemplatespot.com. Planinsko društvo Novo mesto