2017-10-21 - Srečanje MO

SREČANJE PLANINSKIH SKUPIN IZ NOVEGA MESTA IN DOLENJSKE

Za letošnje srečanje planinskih skupin iz Novega mesta in Dolenjske smo se med društvi dogovorili in izbrali Vrhtrebnje. Vsi udeleženci smo se z avtobusi pripeljali na Plusko pri Trebnjem. Zbralo se je 207 udeležencev. Bili smo iz PD Trebnje, Pohodniškega društva NM in PD Krka NM. Na ploščadi pred gasilskim domom smo se predstavili in se pripravili na pohod. Najprej smo opazovali prekrivanje slamnate strehe na Jurjevi domačiji. Sledil je pohod po grebenu skozi gozd, po pašnikih in skozi vasi. Hoja po gozdu je bila zelo prijetna, ker je bilo na tleh polno šelestečega listja. Ko smo prišli na plano smo uživali v razgledu. Med hojo smo imeli tudi daljši počitek za malico iz nahrbtnika. Pri obeležju 15. vzporednika smo imeli počitek, ogled makete z razlago. Na Trebnjem vrhu smo si vtisnili žig v planinske dnevnike, se vpisali v vpisno knjigo in se fotografirali. Pri sestopu smo šli v planinsko kočo, kjer smo imeli toplo malico. Druženje ob pečenem kostanju in igranju je bilo prijetno. Mladi planinci so komaj čakali, da gremo še v podzemno jamo. V jamo smo vstopali v manjših skupinah, kar je povzročilo nekaj čakanja. Čakanje smo si popestrili z igranjem s palicami, listjem in svetilkami. Jama je vse zelo navdušila in vznemirila. V jami so bila tla blatna, drseča in lepljiva zaradi ilovice. Videli smo tudi netopirja. Tisti z bujno domišljijo in malce strahu pa so videli še kaj več. Sledil je le še spust po gozdni stezi mimo gradu do parkirišča pri Petrolu, kjer so čakali avtobusi.

Srečanje je bilo prijetno, zanimivo in sproščeno.

Zahvaljujemo se MONM, da je srečanje planinskih skupin finančno podprla.

Zapisala: Majda Markovič,

Fotografije: Željko Ivekovič in Miran Jenko