Poročilo: Družinski tabor Vogar 2021

Družinski tabor, ki ga je organiziralo Pohodniško društvo Novo mesto in finančno podprla Mestna občina Novo mesto, je potekal od 5. do 9. julija 2021. Udeležilo se ga so trije vodnik, štirje odrasli planinci in 17 otrok.

Prvi dan smo z avtomobili prispeli na Bled, kjer smo si ogledali zanimivo razstavo o 40 letnici Triglavskega narodnega parka z naslovom Raj pod Triglavom. Nato pa sončno vreme izkoristili za kopanje v Blejskem jezeru. V poznih popoldanskih urah tega dne smo se iz Stare fužine povzpeli na Kosijev dom na Vogarju (1054 m), kjer smo se nastanili po sobah, se okrepčali, igrali v okolici koče, izžrebali skrivnega prijatelja in prespali.

Poročilo: Velebit 2021

Skupaj 24 planink in planincev Pohodniškega društva Novo mesto se nas je 25. 7. 2021 podalo na Hrvaško, na potovanje po Velebitu in Kvarnerskem zalivu.

Prvi dan smo z avtomobili prispeli v Nacionalni park Severni Velebit, točneje do parkirišča pod planinskim domom Zavižan (1594 m). Pot, ki so jo krasili razgledi na Kvarner in Liko nas je pripeljala do leta 1930 - 1933 zgrajene Premužićeve planinske poti. Med pohodom po Premužićevi stazi smo osvojili še dva vrhova, in sicer Gromovačo (1676 m) in Crikveno (1641 m) ter šli mimo bivaka, imenovanega Rossijeva koliba. V poznih popoldanskih urah tega dne smo prispeli do planinskega doma Alan (1340 m), kjer smo se okrepčali in prespali.

Poročilo: RUDOLFOVANJE 2021

V soboto, 12. junija 2021, je Pohodniško društvo Novo mesto izvedlo 6. Rudolfovanje z mednarodno udeležbo. Rudolfovanje je pohodniška, kolesarska in kulturna prireditev, katera izvedba pa je bila letos prilagojena trenutnim ukrepom za preprečevanje epidemije nalezljive bolezni Covid-19. Prireditev je bila prvič izvedena leta 2015, ko je Novo mesto praznovalo 650 letnico ustanovitve Rudolswertha (takratno poimenovanje Novega mesta). Rudolfovanje poteka po krožni Rudolfovi poti, skupne dolžine 40 km, katere trasa nas popelje po meji pomerija Rudolswertha, kakor ga je določil Rudolf IV. Habsburški z ustanovno listino leta 1365.

Poročilo: GOLICA (1835m) - Sobota, 22. maj 2021

Mladinski odsek Pohodniškega društva je v soboto, 22. maja 2021, organiziral turo na Golico.

Med tednom sta se menjavala dež in sonce. Vremenska napoved je tudi za soboto napovedovala deževna obdobja. Želja po turi na Golico, med narcise, je bila močnejša od bojazni pred dežjem. Po letu in pol smo se končno spet peljali z avtobusom. Vsi smo upoštevali varnostne ukrepe za zaščito pred Covidom 19.

Poročilo: KREMPA-KROKAR - 22.4.2021

V soboto zjutraj smo se zgodaj zbudili in z avtom smo se odpeljali v Kočevje. Na začetku poti smo se razdelili na 3 skupine. Razšli so se na sedlu med Krempo in Krokarjem. Naša skupina je šla najprej na najvišji vrh Krokar, drugi dve skupini pa sta šli na Krempo.

372. FOTO ZGODBA - GOLOBINJEK

Bogdej vsem!

Iskrena hvala vsem za velikonočna voščila in dobre želje.
O, vem, malo kasnim s to pošto, pa obljubim, da bo sedaj bolje.
Bo več časa, ko so koledarji že v oblikovanju, potepov pa imam toliko v rezervi, da me ni strah za nove foto zgodbe.  Tudi ta kitajska kuga je nesreča, v kateri  je nekaj dobrega. Mnogi so šele sedaj spoznali,  kako lepo Domovino imamo, ko so meje zaprte.  V foto zgodbi so tokrat tudi komentarji, ki ne bodo vsem po godu. Pa sem jih dodal namerno. Prav zato, da (pre)mnogim, ki namerno nagajajo oblasti, ljudem in Domovini pokažem, kaj se zgodi, ko pamet odpove. Vem, da se ljudje, čudni kot smo, nič ne naučimo iz zgodovine ali pa. Vsaj nekateri!
Radi se imejmo med seboj in držimo skupaj!
Srečno in ZDRAVO vsem v cvetoči pomladi v naši lepi Domovini!
Janez M

PRIPONKA PPT.

Poročilo: Pohod po poti treh slapov s Pohodniškim društvom Novo mesto

Čeprav nisem bila zadovoljna z obdobjem, ko smo morali biti v karanteni, sem vseeno potegnila iz tega obdobja tudi nekaj dobrega. Z mami in včasih tudi bratom in starejšo sestro smo vsak dan hodili po Gorjancih in odkrivali čare naravnega bogastva, ki ga nudi Slovenija. Zastavili smo si tudi cilj, da gorjanško Špilarjevo špico obiščemo vsaj 100 krat v tem letu.

V prejšnjem tednu pa me je mami razveselila z novico, da se morda pridruživa planincem Pohodniškega društva iz Novega mesta, saj so na družabnem omrežju objavili, da bo organiziran pohod po poti 4ih slapov na Bohorju.

Ker je bilo vreme kar naklonjeno, sva se odločili, da res greva.

Poročilo: Debela peč, 2014m - 6.3.2021

V soboto 6. marca smo se v Pohodniškem društvu Novo mesto kljub koronskim razmeram napotili v visokogorje. Kot običajno se nas je deste članov društva zbralo pred Osnovno šolo Bršljin, od koder smo se z osebnimi avtomobili podali na Pokljuko. Pri Mrzlem Studencu smo zapustili glavno pokljuško cesto, saj sem imel informacije, da je cesta prevozna do Kranjske doline.

Poročilo: NEDELJSKA TURA PO KOČEVSKEM ROGU - 28. 2. 2021

V nedeljo, 28. 2. 2021, smo se ob 8. uri zbrali na parkirišču pri plavžu na Dvoru. Z avtomobili smo se, za Igorjem Cibicem, odpeljali po gozdni cesti do nekdanje kočevarske vasi Luža, ki je bila v razcvetu v 14. stoletju. Da je bila tam nekoč vas pričajo ruševine hiš, prostrane košenice in stara sadna drevesa. Hladno in vetrovno jutro nas je gnalo na pot, da bi se čim hitreje ogreli.

Poročilo: SLAPOVA KOSCE IN GRADIŠČE NAD VIŠNJO GORO 20.2.2021

V soboto, 20. 2. 2021, je Mladinski odsek Pohodniškega društva realiziral prvo turo v tem letu. Epidemija Corone in zaradi nje omejevalni ukrepi druženja, prehajanja med občinami, so nam onemogočali, da bi skupaj hodili v hribe. Izboljšana epidemiološka slika je prinesla nekaj sprostitev, zato smo lahko organizirali tako težko pričakovano planinsko turo.