Vabilo: Planinske urice - 30.1.2020

Vabljeni na druge letošnje planinske urice v OŠ Bršljin 30.1.2020. Predavanje o STRUPENIH IN AGRESIVNIH rastlinah bo imel G. Jože Perše.
Zaključil ga bo še s predavanjem o zimskem vzponu na Triglav (pasti in nevarnosti).

Igor Pucelj
Načelnik VGN odseka

Poročilo: Mehovski hrib (571m) - 21.12.2019

Za zadnjo turo v letu smo si izbrali Mehovski hrib. Kljub slabi vremenski napovedi se nas je na Prepihu zbralo 18 pohodnikov. Z avtomobili smo se odpeljali do Jurne vasi. Ker je začelo rahlo deževati smo se odpeljali do Podgrada, tam pa smo se odločili da turo odpovemo. Vrnili smo se na Prepih, kjer so nekateri poravnali članarino za prihodnje leto. Po krajšem kulturnem programu smo se poslovili in odšli domov.

Več si poglejte v poročilu.

Poročilo: Izlet v neznano - 7.12. 2019

Tokratni pohod smo začeli pri Šparu v Žabji vasi. Napotili smo se v smeri Gorjancev. Po markirani poti smo mimo Šentjošta prišli do potoka Klamfar. Za nekdanjim Kočevarjevim mlinom smo krenili strmo v breg do zaselka Hrib pri Orehku. Tu nas je v svoji rojstni hiši pričakala naša članica Mari Kastelic in nam ponudila čaj, kavo in kuhančka. Seveda tudi piškoti niso manjkali.

Odpoved MTB po Parenzani

ODPOVED dogodka

Vreme v tem tednu ni ravno naklonjeno za celodnevno kolesarjenje in po napovedi ne bo nič bolje v niti Istri. Glede na to, da se gre kolesariti po Parenzani predvsem zaradi čudovitih razgledov, uživanja v naravi in ne zaradi samih prepeljanih kilometrov, se kolesarska tura 9.11.2019 ODPOVE in se prestavi na "boljše čase".
Za kakšno kratko turco okoli doma po makadamski cesti brez blata, na Gorjance, Frato ali kam drugam pa menda bo!

Zvone Ucman

Poročilo: DONAČKA GORA 884m - 2.11.2019

V soboto 2. novembra smo se ob 7. uri zbrali pred OŠ Bršljin in se odpeljali proti našemu izhodišču pod Donačko goro. Spotoma smo v Podčetrtku imeli postanek za jutranjo kavico. Na našo žalost pa so že padle prve kaplje dežja, vendar smo se odločili da nadaljujemo našo pot. Na izhodišču v vasi Sveti Jurij se je dež še nekoliko okrepil.

Poročilo: Izlet v Tuzlo - 4.10. - 6.10.2019

Planinski prijatelji iz PD Konjuh  Tuzla, se vsako leto udeležijo Rudolfovanja, ki ga naše društvo organizira ob prazniku mestne občine Novo mesto. Na njihovo povabilo smo se letos udeležili praznovanje  njihove občine. Občina Tuzla praznuje drugega oktobra, ko je bilo mesto osvobojeno. V petek se nas je devet odpravilo v Tuzlo, kjer smo prispeli v večernih urah.

Poročilo: PLANINCI NA LOŠINJU - 6.9.2019

V petek, 6. 9. 2019, smo se planinci Pohodniškega društva, po službi odpeljali na Lošinj. Kljub napovedanim obilnim padavinam se nas je zbralo 15. Na Lošinj smo pripotovali pozno popoldne, se nastanili v hostlu, skupaj povečerjali in odšli na sprehod po Velem Lošinju. Prijetno posedanje tik ob obali in druženje je bilo zelo sproščujoče. Naslednje jutro smo se odpeljali v Mali Lošinj , se vkrcali na ladjico in odpluli na celodnevni izlet.