Poročilo: Izlet v Tuzlo - 4.10. - 6.10.2019

Planinski prijatelji iz PD Konjuh  Tuzla, se vsako leto udeležijo Rudolfovanja, ki ga naše društvo organizira ob prazniku mestne občine Novo mesto. Na njihovo povabilo smo se letos udeležili praznovanje  njihove občine. Občina Tuzla praznuje drugega oktobra, ko je bilo mesto osvobojeno. V petek se nas je devet odpravilo v Tuzlo, kjer smo prispeli v večernih urah.

Poročilo: Naši člani na Pohodu brez meja - 29.9.2019

Člani smo se potepali in odkrivali malo drugačno pohodništvo z nordijsko hojo na prireditvi »Senza confini walking« oziroma pohod brez meja, katera je potekala v nedeljo 29. 9. 2019 preko Avstrije, Italije in Slovenije in ki jo je organiziral klub za nordijsko hojo iz Lignana, Italija. V lepem sončnem dnevu smo prehodili 24 km, z začetkom v Seltschachu v bližini  Podkloštra v Avstriji, preko Poscolle in Fusine v Italije in končali pot v naši domači Planici.

Poročilo: PLANINCI NA LOŠINJU - 6.9.2019

V petek, 6. 9. 2019, smo se planinci Pohodniškega društva, po službi odpeljali na Lošinj. Kljub napovedanim obilnim padavinam se nas je zbralo 15. Na Lošinj smo pripotovali pozno popoldne, se nastanili v hostlu, skupaj povečerjali in odšli na sprehod po Velem Lošinju. Prijetno posedanje tik ob obali in druženje je bilo zelo sproščujoče. Naslednje jutro smo se odpeljali v Mali Lošinj , se vkrcali na ladjico in odpluli na celodnevni izlet.

Poročilo: NANOS, 31. 8. 2019

Na zadnji avgustovski dan, se nas je 17 pohodnikov odzvalo vabilu planinskih prijateljev iz PD Postojna na slovesnost ob 70-letnici Vojkove koče na Nanosu in planinsko rajanje. Zbrali smo se na našem običajnem zbirnem mestu, parkirišče pri OŠ Bršljin v Novem mestu in se odpeljali do Razdrtega, kjer se je začel naš pohod. Za vzpon smo si izbrali strmo pot.

Poročilo: Planinski tabor Slatna 2019

Pohodniško društvo Novo mesto je že sedmič organiziralo planinski tabor. Tudi letos smo tabor organizirali na Slatni, ki je odlično izhodišče za osvajanje okoliških vrhov. Tabor je trajal en teden, od 10. do 17. avgusta 2019. Udeležilo se ga je 15 otrok, nekaj odraslih planincev, vodniki in kuharji, ki so nas razvajali s pravo planinsko hrano. Vse skupaj nas je bilo okoli  30.

Poročilo: Jalovec

Tone Svetina je zapisal, da je goro treba prigarati, če hočeš doživeti srečo na vrhu. Prav to smo počeli v soboto, dne 20. julija. Če bi bil vrh Jalovca v soncu, namesto v oblaku, bi bila naša sreča še toliko večja. Da je Jalovec res lepa in mogočna gora, priča tudi to, da je v grbu Planinske zveze Slovenije. Vrh so prvič osvojili leta 1875. Tu prek pa je med obema svetovnima vojnama potekala  rapalska meja.

Poročilo: Peti Trdinov literarni pohod

Z Miranom sva se zgodaj zjutraj odpravila iz Boršta pred Bršljinsko šolo. Tam sva dobila kupon za malico, ki jo dobiš na vrhu. Potem sva se odpravila v kolono kjer so te poklicali da si lahko šel na avtobus. Peljali smo se eno uro in smo že pirispeli v Sekuliče. Tam smo naprej dobili malico. Potem smo odšli v planinski dom. Tam je vsak, ki je hotel, lahko dobil kavo. Ko so vsi spili kavo, smo začeli poslušati vodnico, ki je govorila kje bomo hodili in približno uro kje bomo kdaj. Ko smo začeli s hojo,  je bilo veliko kopriv in klopov!

Poročilo: 22. srečanje planinskih društev Balkana 21.6.-23.6.2019

Od 21. do 23. junija 2019 se je tudi Pohodniško društvo Novo mesto udeležilo srečanja balkanskih planinskih društev, v katerem je trenutno 15 društev iz 7. držav (Makedonija, Srbija, Črna Gora, Bolgarija, Bosna in Hercegovina, Hrvaška in Slovenija). Letos je bilo že 22. srečanje in se je odvijalo v kraju Etropole v Bolgariji. Gostitelj je bilo turistično-športno-ekološko društvo Etropole.