Jalovec

Obveščamo člane Pohodniškega društva Novo mesto, da je tura na Jalovec prestavljena za teden dni in bo izpeljana 20. in 21. julija 2019.

Vabilo: 5. Trdinov literarni pohod - 6.7.2019

Obveščamo vas, da je letošnji 5. Trdinov literarni pohod zaradi izredno neugodnih razmer: dež, blato in ogromno podrtega drevja, prestavljen na soboto 6. 7. 2019.

Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto v sodelovanju z Gradsko knjižnico »Ivan Goran Kovačić« iz Karlovca, Ljudsko knjižnico Metlika, Mestno občino Novo mesto ter slovenskimi in hrvaškimi planinskimi društvi v soboto, 1. junija 2019, organizira že 5. Trdinov literarni pohod na Gorjance.

Tokrat se bomo proti vrhu Gorjancev odpravili s hrvaške strani. Izhodišče pohoda bo planinski dom v Sekulićih (Hrvaška), od koder se bomo odpravili proti vrhu Gorjancev, pri čemer bomo literarno dediščino Janeza Trdine povezovali s spoznavanjem bogate kulturne in naravne dediščine Žumberka.

Več si preberite v vabilu.

Poročilo: Pugled - 26.05.2019

V nedeljo 26. 05. se je mladinski odsek pohodniškega društva Novo mesto odpravil na Pugled, zapuščeni zaselek na obronkih Kočevskega  Roga.

Ob  8 uri zjutraj se nas je zbralo okoli 15 članov društva na avtobusni postaji OŠ Bršljin in se z osebnimi avtomobili odpeljali do Starega Loga, kjer je bilo izhodišče naše krožne poti.

Poročilo: Srečanje Koroška - 9.6.2019

V nedeljo, 9. junija 2019, smo se člani Pohodniškega društva Novo mesto odzvali vabilu Slovenskega planinskega društva Celovec in se udeležili 48. srečanja slovenskih zamejskih planinskih društev.

Ob 6. 30 smo se izpred OŠ Bršljin z dvema kombijema in osebnima avtomobiloma podali na pot proti Celovcu, povezani s skupnim ciljem – počastiti naše zamejske kolege in prehoditi pot, ki so jo pripravili. Preko Ljubelja smo uspeli z rahlo zamudo prispeti v Škofiče. Naša zaskrbljenost je bila odveč, saj so nam organizatorji hitro pomagali urediti vse potrebno in nas počakali, da smo se pridružili veliki množici pohodnikov.

Več si preberite v poročilu.

Poročilo: Naravovarstvena ekskurzija planincev Dolenjske in Bele krajine po Smrekovškem pogorju - 18.5.2019

Maj, mesec cvetja in najbolj primeren mesec za sprehode v naravo, je letos najbolj deževen v zadnjih letih. Kljub dolgotrajnemu slabemu vremenu in slabi napovedi smo se ljubitelji gorske narave, gorski stražarji in varuhi gorske narave v soboto, 18. maja 2019 odpravili na Smrekovec. Avtobus je bil poln, za njim pa tudi kombi. Najlepše pa je bilo to, da smo se zbrali kar iz devetih planinskih društev MDO PD Dolenjske in Bele krajine.

Poročilo: Primorski del SPP - 2. in 3. maj 2019

Tokratno tridnevno druženje, ki je potekalo po primorskem delu Slovenske planinske poti (SPP) se je zaradi slabega vremena žal spremenilo v dvodnevno. V četrtek 2. maja se nas je kljub zelo neugodni vremenski napovedi 11 članov Pohodniškega društva Novo mesto z avtomobili odpeljalo do Matavuna, kjer smo parkirali na parkirišču pred recepcijo svetovno znanih Škocjanskih jam. Tam smo si vtisnili že prvi žig SPP.

Poročilo: Srečanje planincev na Krku

V nedeljo, 28. aprila 2019, je bilo na otoku Krku že 10. srečanje planincev, ki ga organizira tamkajšnje Planinsko društvo Obzova. Naše - Pohodniško društvo je bilo na tem srečanju že četrtič zaporedoma. Tokratnega srečanja se je udeležilo 40 planincev iz Pohodniškega društva, ki se niso ustrašili slabe vremenske napovedi in približno  250 planincev iz drugih društev iz Hrvaške in Slovenije.

Poročilo: Pugled - 20.4.2019

Iz našega društva se nas je zbralo 6 članov, ki smo se odpeljali v Stari Log pri Kočevju. Tam smo se pridružili skupini, ki ni bila posebej številčna, tako da nas je krenilo peš okoli 20, pod vodstvom predstavnika TD Kočevje.
Ker je šlo za spominski pohod po poti za obeležje zbora delegatov OF koncem aprila 1943, je z nami hodil tudi poslanec Državnega zbora - slavnostni govornik dr. Milan Brglez.

Poročilo: RUDOLFOVANJE 2019

Pohodniško društvo Novo mesto, je v soboto, 6. aprila 2019,  izvedlo 5. Rudolfovanje.  Rudolfovanje je pohodniška, kolesarska in kulturna prireditev, ki je bila prvič izvedena leta 2015, ko je Novo mesto praznovalo 650 letnico ustanovitve Rudolswertha (takratno poimenovanje Novega mesta). Rudolfova pot poteka po meji pomerja Rudolswertha, kakor ga je določil Rudolf IV. Habsburški z ustanovno listino leta 1365. Avtor trase Rudolfove poti je Tomaž Levičar. Markacisti Pohodniškega društva pa so pot skrbno uredili in označili z zeleno belimi markacijami in smernimi tablami.

Poročilo: Čistilna akcija po Rudolfovi poti - 30.3.2019

30.03.2019 smo pri pohodniškem društvu organizirali čistilno akcijo.

Očistili smo Rudolfovo pot dolgo 40 km.

Udeležilo se je 10 naših članov. Razdelili smo se po dva in čistili vsak svoj del poti. Nabrali smo 13 vreč smeti  (plastenke, steklenice, pločevinke itd...)

Čistilna akcija je uspela in Rudolfova pot je pripravljena na pohodnike in kolesarje, ki se bodo udeležili letošnjega Rudolfovanja 2019.

Več si poglejte v poročilu.

Markacisti že urejamo Rudolfovo pot

Markacisti že urejamo Rudolfovo pot da bo pripravljena za Rudolfovanje 2019 ki bo  v začetku aprila.

Na tokratni akciji v nedeljo se je akcije udeležilo osem markacistov in aktivnih članov društva. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je urejala pot Iz Češče vasi do Suhorja. Druga skupina pa od vkopa za avtocesto do smernih tabel na Trški gori.

Več si preberite tukaj.